KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075162
nr 1507 5162
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad -48, Tranor. Olja på duk, 60x75 cm, yttermått inklusive ram: 77x90 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:18:34
4/12 19:32:04